Cryptiony – aplikacja do automatyzacji rozliczeń podatku od kryptowalut

Kryptowaluty zapracowały na renomę walut przyszłości. Świat biznesu poszukujący sposobów na dochód pasywny dosłownie oszalał na ich punkcie. Największymi zwycięzcami są ludzie, którzy uwierzyli w kryptowaluty, nim stały się popularne. Dzięki kryptowalutom można generować potężny zarobek. Takowy jest jednak opodatkowany. Rozliczanie z fiskusem ułatwia innowacyjna aplikacja Cryptiony. Sprawdź, w jaki sposób możesz skorzystać z jej funkcjonalności!

Nie daj się złapać na nieprawidłowo rozliczonych podatkach!

Sprawą oczywistą jest, że trzeba płacić podatki. Nikt tego raczej nie kwestionuje. Polski system podatkowy jest zawiły. Ciągłe zmiany mogą szokować nawet najbardziej doświadczonych księgowych. Dowodem na to jest chaos, jaki wywołał w kraju Nowy Ład. Nie każdy musi znać się na podatkach. Jednak stare powiedzenie głoszące, że nieznajomość prawa szkodzi, co chwila wykazuje swą aktualność. Urzędnicy skarbowi potrafią za pomocą nakładanych kar niszczyć najlepiej prosperujące biznesy. Nawet jeśli ich decyzje po latach batalii sądowych okazywały się wadliwe, nie ponosili za swoje szkodliwe działanie żadnych konsekwencji. Jeśli stwierdzą, że ktoś uszczuplił podatek, mogą wywołać falę koszmarnych problemów finansowych. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa i wygody warto skorzystać z Cryptiony – aplikacji do rozliczania podatku od kryptowalut.

Ogarnij podatki w innowacyjny sposób!

Cryptiony to najnowocześniejszy sposób na kontrolowanie podatków związanych z kryptowalutami. Dzięki aplikacji nikt nie zgubi się w podatkach, dzięki czemu może uniknąć problemów z fiskusem. Aktualne zobowiązania podatkowe można sprawdzić w każdej chwili za pomocą dowolnego urządzenia. Wystarczy pobrać swój raport podatkowy. Dzięki Cryptiony oszczędza się czas i środki finansowe do tej pory wydawane na tradycyjne metody rozliczania transakcji. Jedyne co trzeba zrobić to wprowadzić dane podatkowe do deklaracji PIT-38 (sekcja E). Deklarację można wypełnić osobiście lub przekazać do wypełnienia do biura rachunkowego.

Zacznij korzystać z Cryptiony już dziś!

Pierwszym krokiem jest założenie konta w aplikacji Cryptiony. Następnie należy dokonać integracji z giełdami. Aplikacja współpracuje z giełdami takimi jak:

  • Kanga Exchange (giełda ma status oficjalnego partnera),
  • Binance,
  • Zonda (dawniej BitBay),
  • Kraken,
  • Coinbase Pro,
  • Coinbase,
  • Bitstamp,
  • crypto.com,
  • LocalBitcoins.com.

W przypadku gdy nie ma giełdy w wykazie, transakcje można dodawać samodzielnie (manualnie). Można je też zaimportować za pomocą generycznego pliku Excel. Po zaimportowaniu transakcji do aplikacji zobowiązania podatkowe można śledzić w Cryptiony na bieżąco. Raport podatkowy dostępny do pobrania w aplikacji, zawiera nazwy pól jakie występują na formularzu PIT-38 – rozliczenie podatku od kryptowalut dzięki Cryptiony staje się proste!

Free E-Book

Basics of Cryptocurrency and blockchain technology