DeFi

Oto jak DeFi przejmie tradycyjny system finansowy

DeFi, czyli zdecentralizowane finanse, powoli przejmują system finansowy, a oczekuje się, że za kilka lat przejmą także tradycyjny system finansowy.

Czym jest DeFi?

Jest to system finansowy, na który nie mają wpływu żadne scentralizowane systemy ani władze, takie jak rząd czy banki, pozwalający użytkownikom na bezpośrednie połączenie z innym użytkownikiem bez pośrednika.

DLACZEGO DeFi?

DeFi ułatwił ludziom korzystanie z dowolnych instrumentów finansowych z dowolnego miejsca i dla każdego. Jest to największy ekosystem zbudowany na Ethereum, które jest zdecentralizowane. Istnieją jednak inne ekosystemy, które rozwijają się bardzo szybko, takie jak Binance Smart Chain, Cardano, PolkaDot czy Tron.

Zdecentralizowany charakter oznacza, że informacje o użytkowniku są chronione, rozproszone i anonimowe przed dotarciem do jakichkolwiek instytucji, które mogłyby je wykorzystać na swoją korzyść.
DeFi odgrywa również ważną rolę w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na udzielanie i pożyczanie pieniędzy. Ponieważ coraz trudniej jest uzyskać kredyt lub pożyczyć pieniądze, DeFi sprawia, że jest to coraz łatwiejsze.
Daje ludziom możliwość bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, które są skłonne je pożyczyć, pożyczając pieniądze według automatycznych stóp procentowych, które zmieniają się w zależności od popytu i podaży.

Jeśli jesteś pożyczkodawcą, możesz wystawić swoje aktywa kryptowalutowe do pożyczenia w ramach inteligentnego kontraktu i możesz rozpocząć pożyczanie na żądaną kwotę.
Monety te są następnie przesyłane do inteligentnych kontraktów w celu udzielenia pożyczki, które generują odsetki za pożyczone pieniądze.

defi

DeFi daje Ci możliwość zostania animatorem rynku. Możesz dostarczać pule płynności na zdecentralizowane giełdy (DEX) i zarabiać na odsetkach od opłat transakcyjnych.

W DeFi mamy również stabilne monety, które są powiązane z walutami narodowymi, takimi jak USD czy EUR. Protokoły ubezpieczeniowe również zaczynają podążać za tym trendem, a możliwości są nieograniczone, ponieważ można połączyć te opcje razem. Dlatego właśnie nazywa się to Money Lego.

Ponieważ nie jest on scentralizowany, nie musisz się martwić, że Twoje płatności zostaną cofnięte lub zablokowane. Zapomnij też o weryfikacji. Jednak wszystko jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie, więc jest jeszcze wiele miejsca na ulepszenia.

Dzięki swoim zaletom DeFi zyskuje nowe możliwości i sprawia, że rynki finansowe stają się bezpieczniejsze i szerzej dostępne dla ogółu społeczeństwa.
Jego niekończące się zalety sprawiły, że stał się on gorącym tematem dyskusji w świecie finansów.

Im więcej osób zdecyduje się na wybór DeFi zamiast tradycyjnego systemu finansowego, tym bardziej będzie się on rozwijał i tym bardziej będzie zyskiwał na świadomości.
DeFi to nie tylko instrument finansowy, to przyszłość finansów. 
To nie jest tylko system, to rozwiązanie stworzone dla ludzi przez ludzi. 

Free E-Book

Basics of Cryptocurrency and blockchain technology