invest in yourself

4 sposoby inwestowania w siebie

Słowo inwestować nie musi oznaczać wkładania pieniędzy w programy finansowe, udziały, nieruchomości czy przedsięwzięcia finansowe w oczekiwaniu na osiągnięcie zysku. Możemy również inwestować w ludzi, a nie tylko w rzeczy, relacje, jeśli je mamy, i tak dalej. Ale co ważniejsze, możesz zainwestować w siebie.

Według inwestora-miliardera Warrena Buffeta najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić; jesteś kimś, kogo nie możesz pokonać, nie możesz być opodatkowany; i nawet inflacja nie może ci odebrać. 

Jedna inwestycja, która przewyższa wszystkie inne: Inwestuj w siebie.

Bez pracy nad sobą, próba poprawy każdego dnia, byłoby dla nas surrealistyczne oczekiwanie odmiennej przyszłości od tej, którą mamy teraz. Byłoby również niepraktyczne, gdybyśmy w przyszłości byli lepszą wersją siebie, ponieważ nie będziemy jutro niczym inni niż osoby, którymi jesteśmy dzisiaj, nie robiąc nic.

Dlatego najlepszym miejscem na zapewnienie sobie czasu i pieniędzy jest dla siebie. Wysiłek, który wkładasz w ciągłe doskonalenie siebie, odegra kolosalną rolę w określaniu twojego życia teraz i przyszłości przed tobą. W życiu nie ma magicznego zaklęcia, które przeniesie cię z punktu a do punktu b. Żadnej poprawy w twoim życiu, która magicznie wydarzy się z dnia na dzień. Jeśli chcemy być lepsi, musimy na to zapracować. Po prostu dlatego, że jeśli nie? Kto jeszcze to zrobi? Nikt nie jest zwolniony z tej zasady. Podejmij działania, aby się poprawić. Można to zrobić na wiele sposobów i nie wszystkie muszą być skomplikowane. Wszystko, czego potrzebujesz to czas, ponieważ czas jak zawsze jest najważniejszy.

Kiedy już się pojawi, nie można go cofnąć. Upewnij się więc, że podczas jego trwania robisz coś, co możesz z niego wyciągnąć, gdy będzie mijał.

Niektórzy mogą się spierać, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Przypomnę, że jeśli jest wola, to jest sposób, a jeśli nie, to zawsze jest niekończąca się litania wymówek.

Powiedzenie „tak” i dokonanie tej początkowej inwestycji dla siebie może ogromnie zwiększyć Twoją pewność siebie. Kto inny powinien to zrobić oprócz Ciebie? Bo na koniec dnia jesteśmy tego warci. To niepowodzenie, by wierzyć inaczej. A jeśli nie wyjdziemy poza naszą strefę komfortu, nigdy nie będziemy w stanie rozwijać się jako jednostka. Nigdy nie będziemy w stanie zobaczyć naszego pełnego potencjału, aby ewoluować w coś, o czym nigdy nie wiemy, że jest możliwe lub nawet istnieje. Czy myślisz „a co jeśli?” czego chcesz w przyszłości? Dobra wiadomość jest taka, że nigdy nie jest za późno.

Internet to utopia pełna informacji. Informacje, których możemy użyć, aby zapewnić wiedzę i zrozumienie, którymi dysponujemy. Bardzo przydatny towar, którego potrzebujemy, na samym końcu naszych palców. Jeśli teraz to czytasz, w zasadzie wszystko jest gotowe.

Wypłyń i zainwestuj w siebie.

Jeśli jesteś zgubiony, nadal jesteś. Dam ci kilka wskazówek. Bierz udział w kursach i warsztatach, czytaj poradniki, korzystaj z nowych doświadczeń, zacznij medytować, poszerzaj swoje horyzonty, przekraczaj granice i strefę komfortu, aby doświadczyć o wiele bardziej satysfakcjonującego życia.

Zaangażuj się w swój rozwój osobisty, który może prowadzić do poprawy umiejętności słuchania, dzięki czemu uczysz się więcej, zyskujesz większą jasność w tematach, które pomogą Ci nauczyć się koncentrować. Umiejętność wyznaczania i osiągania celów; oraz umiejętność konfrontacji i stawiania czoła lękom. Wyjść poza zwątpienie w siebie i nauczyć się umiejętności zmiany w czasie. Nie zapominaj, że jedyną stałą rzeczą na tym świecie jest zmiana, więc wprowadzaj innowacje z celem.

Poszerz swój zestaw umiejętności i zwiększ swój zestaw wiedzy. Nie tylko zwiększy Twoje zaufanie do miejsca pracy. Poszerzy również Twoje możliwości zatrudnienia i perspektywy kariery.

Urozmaicaj swoją biegłość w pisaniu. W ten sposób poszerzasz swoją znajomość słownictwa. Które mogą pewnego dnia pomóc Ci zarobić na pisaniu blogów online.

Skoncentruj się na swoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Bez względu na to, jak dobre są twoje akcje na giełdzie lub ile inwestycji finansowych możesz mieć, bez dobrego zdrowia, wszystko to jest zdeprawowane. Nigdy nie zapominaj, że Twoje zdrowie jest Twoim najcenniejszym zasobem.

Inwestując w siebie, można uzyskać wiele korzyści.

Kiedy poświęcisz czas lub poświęcisz czas na zainwestowanie w siebie, zostaniesz nagrodzony ogromnym poczuciem spełnienia i satysfakcji. Może ogromnie zwiększyć twoją pewność siebie, poprawiając również twoje perspektywy. Pomaga ci dodać więcej stabilności do twojego życia. Rozwijając i pogłębiając swoje umiejętności, możesz kultywować znacznie stabilniejszą przyszłość. Inwestowanie w siebie może otworzyć możliwość nawiązania nowych znajomości. Nigdy nie lekceważ siły dobrego połączenia. Więc na co czekasz?
Poświęć czas na zainwestowanie w siebie. Twoja przyszłość zależy od tego.

Free E-Book

Basics of Cryptocurrency and blockchain technology