Motywacyjne Poniedziałki vol.5 (21-25)

Poniedziałek – dzień, który dla wielu stanowi wyzwanie. Rozpoczęcie nowego tygodnia często kojarzy się z powrotem do obowiązków, trudnościami czy brakiem energii po weekendzie. Jednak każdy poniedziałek to także nowa szansa, świeży start i okazja, by zacząć od nowa i wprowadzić w życie pozytywne zmiany. To właśnie z tą myślą prezentujemy piąty zbiór motywacyjnych poniedziałków.

Znajdziesz tu inspirujące cytaty, historie ludzi, którzy przekształcili swoje życie w najmniej oczekiwanym momencie, oraz praktyczne wskazówki, jak zacząć tydzień z pozytywną energią i entuzjazmem. Naszym celem jest, aby każdy poniedziałek stał się dla Ciebie dniem pełnym inspiracji i motywacji do działania.

Niech ten zbiór będzie przypomnieniem, że niezależnie od tego, jak wyglądał Twój poprzedni tydzień, zawsze masz szansę na nowy początek. Każdy poniedziałek to nowa okazja, by być lepszym, działać z pasją i realizować swoje marzenia. Niech każdy z tych motywacyjnych poniedziałków będzie dla Ciebie źródłem inspiracji i siły do działania. Zacznij tydzień z pozytywną energią i przekonaj się, jak wiele możesz osiągnąć!

Zapraszam Serdecznie!

#21

Jesteś głodny? Chcesz więcej?

Wielu ludzi często szuka sposobów na motywacje, by robić więcej.
Moim zdaniem jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek motywacja czy klepania po pleckach to może zle obrałeś cel. Może Ty wcale tego nie chcesz? Bo przecież gdybyś chciał to byś nie kombinował tylko wziął się do pracy.

Swoją droga różne #Lifehacki i szukanie skrótów może czasami bierze górę nad fundamentami – czyli pełnym skupieniu na dowożeniu wyników, które przybliżają do celu.

Czasami musisz być jak ten człowiek taran. Po prostu przeć do przodu, do efektów, do celu.
Bez analizy, bez motywacji i bez zbędnego pier…

Chce więcej – robię więcej.
Tak to jest mniej więcej.

#22

Plan Bezpieczeństwa Kryptowalut na Nowy Tydzień 🔐

Dziś chcę poruszyć temat bezpieczeństwa kryptowalut, bo wiedza na ten temat jest kluczowa, a dbanie o bezpieczeństwo to nasza własna odpowiedzialność. 🚀

Wiecie, że zabezpieczenie swoich kryptowalut to podstawa! A żeby to zrobić, warto mieć plan! Oto mój prosty “Plan Bezpieczeństwa Kryptowalut na Nowy Tydzień”, który pomoże wam zacząć ten tydzień mocniej:

👉 Krok 1: Zaktualizuj Oprogramowanie Portfela – Update
To takie proste, ale często zaniedbywane. Upewnij się, że twój portfel kryptowalutowy jest zaktualizowany do najnowszej wersji. Aktualizacje często zawierają ważne poprawki bezpieczeństwa.

👉 Krok 2: Włącz Autoryzację Dwuetapową (2FA)
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, włącz autoryzację dwuetapową wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. To dodatkowa warstwa ochrony. Przy portfelach software zalecam portfel Rabby. Jest o dużo bardziej funkcjonalny niż MM. Sprawdź moje video na YT✅

👉 Krok 3: Zabezpiecz Swój Fizyczny Portfel
Jeśli masz portfel sprzętowy #hardwarewallet upewnij się, że SEED jest bezpiecznie przechowywany. To jak skarbiec na twoje kryptowaluty! Nie zapomnij o swoich kopach bezpieczeństwa (#backup ach). Upewnij się, że znasz lokalizację swoich kopii i że są one dostępne w razie potrzeby.

👉 Krok 4: Sprawdź Aktualne Transakcje i Pozwolenia (Approvals)
Sprawdź, czy nie ma żadnych podejrzanych pozwoleń na Twoim portfelu. Rabby ma to wbudowane (jeśli nie używasz to revoke.cash) Dobrze sprawdza się DeBank (szybko weryfikuje scam #NFT i różne tokeny z tzw. #DustAttack są to bezwartościowe tokeny, które mają Cię skierować na stronę drenującą Twój portfel) a na portfelu mobilnym proponuje podłączyć aplikacje Zerion, która będzie alarmować o każdej transakcji! Wtedy wiesz kiedy Cię ktoś okrada i możesz zareagować.

👉 Krok 5: Dodaj swoje portfele do tzw. whitelist
W portfelu Rabby (MM nie ma takiej opcji) tak samo jak na giełdach #CEX można dodać portfele do whitelist – czyli takie adresy, na które robimy najczęściej wypłaty. Zrób sobie własną listę. Jeśli ktoś dostanie się do Twojego portfela lub CEX’a to nie będzie mógł zrobić wypłaty na swój adres i opóźni to proces kradzieży.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo to proces, nie punkt docelowy. Ale właśnie dziś, na początek nowego tygodnia, możemy wdrożyć ten “Plan Bezpieczeństwa Kryptowalut na Nowy Tydzień” i poczuć się pewniej 💪

Dajcie znać, jeśli macie jakieś pytania lub chcecie się podzielić swoimi pomysłami na zabezpieczanie kryptowalut! Razem jesteśmy silniejsi!💰

#23

Stan Świadomości 😯

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami refleksją na temat stanów świadomości. To ciekawa podróż, w której odkrywamy jak niewiele czasem wiemy o sobie i o świecie.

Zapraszam do zgłębienia tych czterech głównych stanów:

Wiem, że wiem: Cieszmy się tym, co już wiemy i umiemy. To znak, że nabraliśmy pewności siebie w pewnych obszarach życia. Celebrujmy nasze osiągnięcia i bądźmy dumni z naszej wiedzy.

Wiem, że nie wiem: To fascynujący stan, w którym zdajemy sobie sprawę, że wiele rzeczy jeszcze nie poznaliśmy. To zachęta do ciągłego rozwoju i poszukiwania nowych doświadczeń.

Nie wiem, że nie wiem: To chwila, kiedy nie zdajemy sobie sprawy, że istnieje coś, czego jeszcze nie znamy. To pole do odkrywania niespodziewanych możliwości i odkryć.

Nie wiem, że wiem: To może się wydawać dziwne, ale czasami w naszej podświadomości tkwi wiedza, której nie jesteśmy świadomi. To moment, gdy możemy odkryć w sobie ukryte talenty i zasoby.

Ważne jest, abyśmy byli otwarci na nowe doświadczenia i gotowi na akceptację różnorodnych stanów świadomości. To wtedy naprawdę rozwijamy się jako osoby. ✅

Jak to wygląda u mnie? Często wpadam w stan “Wiem, że nie wiem”, bo zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele nauki przede mną. Ale to mnie nie zniechęca, wręcz przeciwnie – to jest siła napędowa do działania i odkrywania nowych rzeczy. 💪

Niech ten dzień będzie dla nas okazją do zgłębiania waszej świadomości, do poznawania siebie i świata wokół nas.

Dajmy sobie szansę na zdobywanie wiedzy i rozwijanie się na każdym kroku.

Wiem, że razem osiągniemy więcej!

#24

Patriota?

Wszyscy ostatnio pytają Michu, ale czemu Kreta?

A w sumie nikt nie pyta czemu nie Polska?

Wyprowadziłem się z Pl w wieku 21 lat… to było 16 lat temu, nie planowałem na stale, bo takich rzeczy się chyba nie planuje, ale gdy poznałem inną kulturę, inny świat, inny język i ludzi to, zamiast zostać na Cyprze 3 miesiące tak jak planowałem… wyszło 3 lata.

Pamiętam, że wtedy tęskniłem i chciałem wrócić, ale był kryzys i ja jako zawodowy hotelarz (donosiciel) wiedziałem ze nie mam szans na prace a cala sytuacja mi w sumie pasowała. 😏

Poznałem wielu ludzi z nastu różnych krajów, szlifowałem swój angielski i uczyłem się cypryjskiego slangu…👍

Powrót się nie udał i wylądowałem w Norwegii, plan był inny, ale tam było mi bliżej. Wtedy już wiedziałem ze nie chce wracać kolejny raz.

Z piekarnika do lodowy, wiem, często popadam ze skrajności w skrajność.

Mimo że spotkałem na swojej drodze wielu ludzi to nikt nigdy mnie nie okradł i nie oszukał tak jak nasz kochany rodak.

Mówi się: Polak Polakowi Polakiem.

Nasza opinia za granica nie bierze się znikąd. 🧐

Szkoda tylko ze nawet jeden drugiego za granica nie potrafi wspierać, bo musisz wiedzieć – jeśli Polak za granica Ci nie zaszkodził to już Ci pomógł!

Jak jest w kraju? Nie wiem… może Ty mi powiesz⁉️

Nie chce generalizować, po prostu pewnie ja mam takie szczęście, ale to, co często słyszę niestety potwierdza to co pisze. 😑

Słaba dziś to motywacja jest, może chwila na refleksje, a może punkt zwrotny, kto wie?

Ja wybrałem Kręte i życie na wsi, bez luksusów, czy dobrze tego jeszcze nie wiem, ale taniej niż w Norwegii i spokojniej niż w Polsce.

#25

Co gdy mnie zabraknie?😯

Zastanawiałeś się kiedyś, co będzie, gdy zejdziesz z tego świata? To pytanie, które warto sobie postawić, gdy rozpoczynamy nowy tydzień.

Życie jest nieprzewidywalne, ale mamy wpływ na to, jakie zostawimy po sobie dziedzictwo. To nie tylko o naszych osiągnięciach, ale także o tym, jakie wartości przekazujemy naszym bliskim i społeczności.

Obchodzi Cię życie Twoich bliskich? To właśnie teraz masz szansę wpłynąć na ich życie w pozytywny sposób. Drobne gesty życzliwości, wsparcie emocjonalne i dzielenie się z nimi czasem to rzeczy, które naprawdę się liczą.

Nie musisz być superbohaterem, aby zrobić różnicę w czyimś życiu. Czasami to proste czyny i słowa mogą sprawić, że czyjeś życie stanie się lepsze.

Tak więc, gdy zastanawiasz się, co będzie po Tobie, pomyśl o tym, jakie ślady życzliwości i miłości zostawisz za sobą. To jest prawdziwe dziedzictwo, które zostawiamy światu.

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z wcześniejszymi zbiorami motywacyjnych poniedziałków. Każdy z nich został przygotowany z myślą o dostarczeniu Ci inspiracji na każdy tydzień oraz pomocy w pokonaniu trudów codzienności. W poprzednich edycjach znajdziesz cenne wskazówki, inspirujące cytaty oraz historie ludzi, którzy zmienili swoje życie dzięki determinacji i wierze w siebie. Nie przegap okazji, by czerpać motywację z tych zbiorów i pozwolić im towarzyszyć Ci w każdym nowym tygodniu!

Free E-Book

Basics of Cryptocurrency and blockchain technology